English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در زنجان اعلام کرد: فضا برای اعلام نظرات صاحبان قلم و اندیشه آزاد است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در زنجان اعلام کرد: فضا برای اعلام نظرات صاحبان قلم و اندیشه آزاد است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبر خود با خبرنگاران زنجان اعلام کرد: ما معتقدیم فضای برای اعلام نظرات صاحبان قلم، فکر و اندیشه آزاد بوده و یکی از افتخارات دولت نیز راه‌اندازی سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات در ماه‌های اخیر است.

به گزارش دبیرخانه فرهنگ رضوی، سیدرضا صالحی امیری که برای شرکت در دومین همایش علمی- پژوهشی کرامت انسانی در آموزه‌های رضوی، روز پنجشنبه به زنجان سفر کرده بود، گفت: ما در جامعه باز زندگی می‌کنیم و هر کس می‌تواند نظرات خود را آزادانه ابراز کند.

وی با اشاره به استقبال از تشکیل هر نوع کمپین در حمایت از آثار هنری و سینمایی، تاکید کرد: امروز در سینما یک نظام معین تعریف شده و مداخله عوامل بیرونی در موضوع صدور پراونه ساخت و اکران به صفر رسیده است، شخص وزیر هم در مسائل و سیاست‌های تصویبی این حوزه دخالت نکرده و شوراهای رسمی تعریف شده مسئولیت صدور مجوز ساخت و پروانه نمایش را دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این سیاست را در حوزه موسیقی و تئاتر نیز موثر دانسته و ادامه داد: همه باید بر اساس قانون که بر اساس هنجارها و ارزش‌های حاکم بر جامعه تنظیم شده است، حرکت کنیم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گفت: در حال حاضر ٢٣ هزار کانون فعال در سطح کشور داریم که که طبق برنامه ششم توسعه باید این تعداد را به ٨٠ هزار کانون افزایش دهیم. آنچه که در این کانون‌ها دنبال می ‌کنیم تبدیل وضعیت آنها به قطب‌های فرهنگی است چرا که معتقدیم کانون‌های فرهنگی هنری مساجد می‌توانند در هر کوچه و محله‌ای به عنون قطب‌های فرهنگی و دینی عمل کنند.

صالحی امیری از جمله این فعالیت‌ها را افزایش کتاب‌خوانی عنوان کرده و افزود: تشکیل کلاس‌های آموزشی و حل و فصل مشکلات مردم در محلات از جمله اهداف توسعه کتابخانه‌های عمومی در سطح کشور است.

وی از وجود ٣ هزار و ٣٠٠ کتابخانه عمومی در سطح کشور خبر داده و تاکید کرد: نیازهای کشور بیش از این تعداد بوده و بر همین اساس تصمیم داریم در همه ٨٠ هزار مسجد، کتابخانه ایجاد کنیم به نحوی که در هر مسجد یک کتابخانه فعالیت داشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص مذاکرات ایران با مسئولان عربستان جهت اعزام حجاج به سفر معنوی حج گفت: برنامه‌ریزی گسترده‌ای در این خصوص انجام دادیم تا حاجیان با عزت و احترام و امنیت به این سفر اعزام شوند، طی مزاکرات فشرده با مقامات کشور عربستان، همه شرایط ایران برای حضور در مراسم حج پذیرفته شد و از این نظر همه مقدمات لازم برای اعزام حاجیان فراهم شده و تمامی ١٤ خواسته ایران مورد پذیرش قرار گرفته است.

وی از حضور ١٠ کنسول ایران برای تسهیل در امور حج طی روزهای آینده در کشور عربستان خبر داده و افزود: از ٩ مرداد ماه اعزام حجاج آغاز شده و از ٢٠ فرودگاه بین‌المللی کشور پروازهای این سفر معنوی انجام می‌گیرد.

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جلسات مستمری نیز برای بررسی مسائل مرتبط با حج برگزار می‌شود و اراده نظام بر برگزاری حج با کرامت، عزت و امنیت بوده که این امر مهم محقق شده است.

دبیرخانه رضوی
۵ مرداد ۱۳۹۶ ۲۳:۲۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.