English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

همزمان با اختتامیه همایش رضوی در زنجان اتفاق افتاد: تقدیر از وزیر بهداشت به پاس خدمات وی در پاسداشت کرامت انسانی

همزمان با اختتامیه همایش رضوی در زنجان اتفاق افتاد: تقدیر از وزیر بهداشت به پاس خدمات وی در پاسداشت کرامت انسانی
مراسم اختتامیه دومین همایش علمی- پژوهشی کرامت انسانی در آموزه‌های رضوی زنجان با حضور همزمان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار، امام جمعه زنجان و معاون سیاسی استاندار برگزار شد.

به گزارش دبیرخانه فرهنگ رضوی، در این مراسم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه امام جمعه و نیز استاندار زنجان به پاس خدمات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیشاهنگی برای احسان و کرامت در میان مردم و کمک به آنان، لوح تقدیری به همراه یک جلد کتاب حافظ نفیس و یک قبضه شمشیر طرح ذوالفقار اهدا کردند.

در این مراسم آیت‌الله خاتمی، امام جمعه زنجان  گفت: تنها موجودی که تاج کرامت بر سر او نهاده شده، انسان است.

وی نمونه عینی این کرامت را پیامبر و امامان معصوم(ع) عنوان کرده و ادامه داد: پیامبر فقط در مورد دو نفر از عنوان "پاره تن" استفاده کرده است، اول در مورد حضرف فاطمه(س) و دوم درباره امام رضا(ع) و این نشان از جایگاه آن حضرت در پیش پیامبر دارد.

استاندار زنجان نیز تاکید کرد: زنجان در کنار شناسنامه ماندگار خود به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی، فداکاری بسیاری در زمینه بذل جان و مال دارد.

وی احسان، وقف، بخشش، اهدا و گذشت از جان و مال را فرهنگ نهادینه شده در جامعه زنجان دانست و گفت: در همه سطوح از فقیر تا غنی این بخشش معنا دارد و از این منظر باید زنجان را سرزمین کرامت و بخشش معرفی کرد.

در حاشیه دومین همایش علمی- پژوهشی کرامت انسانی در آموزه‌های رضوی، سه جلد کتاب دانشنامه رضوی نیز رونمایی شد.

همچنین دفتر خبرگزاری فرهنگ رضوی در زنجان نیز افتتاح شد و زکیه محمدی به عنوان مسئول این خبرگزاری در زنجان از سوی سید جلال فیاضی، مدیرعامل خبرگزاری فرهنگ رضوی حکم مسئولیت گرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیئت همراه از نمایشگاه عکس‌های قدیمی یادگاری از سفر به مشهد که در گالری هنر فرهنگسرای امام(ره) دایر بود نیز بازدید کردند.

دبیرخانه رضوی
۵ مرداد ۱۳۹۶ ۲۱:۳۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.