English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

سومین شب شعر رضوی در زنجان برگزار شد

سومین شب شعر رضوی در زنجان برگزار شد
سومین شب شعر رضوی از سری برنامه‌های دومین همایش علمی- پژوهشی کرامت انسانی در آموزه‌های رضوی، شامگاه دیروز، 31 تیرماه به میزبانی مسجد چهارده معصوم اسلام‌آباد در زنجان برگزار شد.

به گزارش دبیرخانه رضوی، در این برنامه هشت تن از شاعران آئینی زنجان به نیت امام هشتم شیعیان در جمع علاقه‌مندان به شعرخوانی در مورد ائمه معصوم(ع) با محوریت امام رضا(ع) پرداختند.

ابراهیم قاسمی، معاون امور فرهنگی و قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در این برنامه با اشاره به دو برنامه قبلی شب‌های شعر رضوی در زنجان، گفت: برنامه اول شب شعر رضوی در ایام ماه مبارک رمضان در دفتر امام جمعه برگزار شده و برنامه دوم همزمان با روز قلم، در مسجد امام رضا(ع) بود و امشب سومین برنامه برگزاری شد.

وی با اشاره به ظرفیت هنر به عنوان ابزاری برای معرفی و شناساندن ائمه، تاکید کرد: مهمترین ابزار در بحث آموزه‌های رضوی نیز ابزار شعر است که زنجان به ویژه در بحث شعر آئینی جزو سرآمدان کشوری قرار دارد.

قاسمی با اشاره به اینکه موضوع دومین همایش رضوی با عنوان "کرامت انسانی" در زنجان انتخاب شده است، افزود: قوی بودن حوزه شعر آئینی در زنجان یکی از دلایلی است که عنوان "پایتخت شور و شعور حسینی" را برای زنجان برازنده کرده است.

در این برنامه که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و همکاری انجمن ادبی اشراق برگزار شد، از حاج رحمان شاجری، علی حنیفه، اسرافیل محمدی، حسن پاکزاد، منصور کلامی‌فرد، امیر رسولی، جواد چراغی و امیر سلیمانی به عنوان شاعران آئینی تجلیل شد.

دبیرخانه رضوی
۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.